Dostawka w pokoju – co to jest?

Przy rezerwacji noclegów w hotelach lub pensjonatach często możemy spotkać się z terminem dostawki. Czym tak naprawdę jest dostawka i czy skorzystanie z niej związane jest z jakimiś dodatkowymi wydatkami?

Jeśli chcemy zarezerwować pokój dla kilku osób, w wielu obiektach istnieje możliwość zastosowania dostawki w pokoju. Dostawka stanowi wtedy dodatkowe miejsce noclegowe w pokoju, który standardowo przeznaczony jest dla mniejszej liczby osób.

Przykładowo, gdy poszukujemy pokoju dla trzech osób, możemy zdecydować się na pokój dwuosobowy z opcją dostawki – wtedy będą mogły przenocować w nim trzy osoby.

Dostawka może mieć formę:

  • normalnego łóżka
  • mniejszego łóżka rozkładanego
  • rozkładanej sofy
  • rozkładanego fotela
  • łóżka polowego

Najczęściej mamy do czynienia z dostawką jako normalnym łóżkiem, które jest dostawiane do tych obecnych już w pokoju. Warto jednak wskazać, że równie często spotykamy się z dostawką w formie rozkładanego fotela czy sofy, które nie zapewniają już tak wygodnego noclegu jak standardowe lóżko.

Warto zatem sprawdzić, jaka jest dokładnie dostawka, którą oferuje dany obiekt noclegowy. Czasami lepiej zarezerwować zwykły pokój z normalnymi łóżkami, aby sen był komfortowy przez całą noc.

Ile kosztuje pokój z dostawką?

Za nocleg w pokoju z dostawką zapłacimy niewiele więcej niż za nocleg w pokoju standardowym dla mniejszej liczby osób. To więc atrakcyjna alternatywa dla pokojów większych, ponieważ można wtedy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Z aktualnymi ofertami noclegów z opcją dostawki można zapoznać się także przez internet.