Wczasy w Bułgarii

Bułgaria to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wypraw Polaków! Dlaczego tak chętnie tam jeździmy? Przede wszystkim decyduje o tym bliskość tego kraju. Do Bułgarii łatwo dojechać samochodem, podróż nie jest długa, dzięki czemu stać na nią wielu z nas.

Bułgaria przyciąga także piękną pogodą! Wybierając się na wakacje możemy być pewni, że nie zaskoczy nas deszcz czy niska temperatura. Najlepszym okresem na wypad do Bułgarii  jest przede wszystkim sezon wakacyjny, czyli lipiec i sierpień. Wtedy temperatura w ciągu dnia wynosi zazwyczaj więcej niż 25 stopni Celsjusza. Taka pogoda spodoba się przede wszystkim wielbicielom plażowania i leniuchowania, którzy w Bułgarii znajdą wiele ciekawych miejsc. Najlepszym miejscem na letni wypoczynek są przede wszystkim kurorty takie jak Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski. Tam właśnie znajduje się wiele światowej klasy hoteli i rozrywek dla turystów. Niestety musicie pamiętać, że wybierając wypoczynek w znanym kurorcie turystycznym możecie narazić się na ceny o wiele wyższe niż w innej, mniej popularnej miejscowości.

Wybierając hotel w Bułgarii należy dokładnie sprawdzić opis i zdjęcia oraz opinie innych gości o danym obiekcie, bo łatwo można natknąć się na miejsca, w których czas zatrzymał się w poprzedniej epoce. Warto również wiedzieć czego spodziewać się po hotelu, który posiada konkretną ilość gwiazdek. I tak hotel jednogwiazdkowy nie musi mieć nawet łazienki w pokoju, tymczasem w hotelu dwugwiazdkowym jest ona standardem. Hotel trzygwiazdkowy powinien oferować znacznie wygodniejsze i większe pokoje z łazienkami, codzienną wymianę pościeli i sprzątanie. Jeśli obiekt ma cztery bądź pięć gwiazdek raczej nie musicie martwić się o jego standard oraz o rozrywki, które są zapewniane gościom. Warto jednak pamiętać, że Bułgaria to przede wszystkim piękne plaże!

Bułgaria, jak już wspominaliśmy jest rajem dla wszystkich, którzy cenią sobie leniwy odpoczynek.  Turyści znajdą tam wiele plaż z fantastycznym, miękkim piaskiem, na którym wypoczynek będzie prawdziwą przyjemnością. Jeśli więc zastanawiacie się jeszcze czy warto wyjeżdżać do Bułgarii podpowiadamy – warto! Przede wszystkim ze względu na ceny, niewielką odległość, piękną pogodę i fantastyczne widoki!